2543

Honlap testreszabása




készítette a honlap.hu
                                                                                   Intézmény bemutatása

Intézményünk Komárom- Esztergom megyében egy kis Duna parti településen, Süttőn helyezkedik el körülbelül 2023 lakosával.
A Százszorszép Kétnyelvű Óvoda és Bölcsőde épülete egy Müller nevű kőfaragó kúriája volt, hatalmas park és udvar tartozik az épülethez.
1952 óta működik óvodaként, kezdetben egy óvodai csoporttal.
Jelenlegi formáját költözése után, átépítésekkel, hozzáépítéssel nyerte el.
A 80-as évektől óvodánk kétnyelvű, német nemzetiségi irányvonalakat követ.
2002 szeptemberétől 3 csoportossá vált az óvoda, 2007 szeptemberétől pedig egy bölcsődei csoport előtt is megnyithatta kapuit.
Az intézménybe felvehető maximális gyermeklétszám 73 fő óvodás, 11 fő bölcsődés.
 Az intézmény fenntartója Süttő Község Önkormányzata. 

Intézményünk német nemzetiségi óvoda. Számunkra nagyon fontos a hagyományok fenntartása idegen nyelv elsajátítása, hiszen minél kisebb egy gyermek, annál könnyebben tanul, mivel hangképző szervei még formálhatóak. Az ebben az életkorban elsajátított nagyszámú fonéma segíti a gyermekek számára a későbbiekben más nyelvek könnyebb elsajátítását. Számos német éneket, mondókákat, verseket, játékokat tanulnak a gyermekek, illetve az alapvető kérés, köszönés, megköszönés, jelük jelentésének elsajátítása szinte öröm számukra.

Óvodánkban német táncra is van lehetőség, amely során a gyermekek betekintést nyerhetnek a német nemzetiségi kultúrába, fellépések során sváb ruhákat viselhetnek és büszkén, boldogan állnak a nézőközönség elé.
Óvodánkban jelenleg 73 gyermek tölti a hétköznapjait. A Méhecske mini-kis csoportba 20 , Pillangó középső csoportba 27, a  Katica nagycsoportba 26 , bölcsődébe 11 gyermek jár. 
Intézményünkben 18 felnőtt dolgozik. 


Alapvető feladatunk a gyermekek Óvodai nevelés országos alapprogramja szerinti nevelése.
Igyekszünk legjobb tudásunk szerint gondoskodni a gyermek személyiségének fejlődéséről, tehetségének kibontakoztatásáról. Óvodánk a különleges bánásmódot igénylő gyermekeket integrálja. Minden csoportban differenciáltan folynak a tevékenységek. Logopédus foglalkozik azokkal a gyermekekkel, akik a beszédfejlesztésre, beszédjavításra szorulnak. Igyekszünk előmozdítani a gyermek erkölcsi fejlődését, a közösségi együttműködés magatartási szabályainak elsajátítását és azok betartását.
Számunkra nagyon fontos a családokkal való bensőséges kapcsolat kialakítása, fenntartása, így igyekszünk minél több ünnepek, rendezvények során a szülőkkel való közös programokat, játékokat szervezni. Próbáljuk a gyermekeket az egymás szeretetére és tiszteletére, a családi élet értékeinek megismerésére és megbecsülésére, együttműködésre, környezettudatosságra, egészséges életmódra nevelni.